Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
logo

PRZYSZŁOŚĆ

Obecnie tereny przy "naszych" ulicach są już zabudowane i nie planuje się raczej żadnych inwestycjii. Teraz przeważnie powstają przy nich głównie pojedyńcze bloki mieszkalne czy pawilony handlowe. Jedynym dużym przedwsięwzięciem jest Muzeum Historii Żydów Polskich. Muzeum stanie naprzeciwko pomnika Bohaterów Getta na Muranowie. Wraz z otaczającą zielenią zajmie 13 tys. m kw. pomiędzy ulicami Anielewicza, Zamenhofa, Lewartowskiego i Karmelicką. Budowa ma zacząć się w przyszłym roku. Muzeum powinno być gotowe dwa lata później.


Tak ma wyglądać muzeum

W związku z otwarciem placówki są pomysły by poszerzyć ul. Anielewicza aby w ten sposób ułatwić dojazd turystom. W tej chwili trwają pracę nad wpisaniem Muranowa do Rejestru Dziedzictwa Narodowego ,a niedawno zakończył się program rewitalizacji osiedla. Dzięki funduszom Unii Europejskiej zostaną odnowione kamienice i ich otoczenie.Ze względu na niż demograficzny zostanie zamknięte przedzkole przy ul. Nowolipki 10a i jest bardzo możliwe że na tym terenie powstanie jakiś biurowiec czy budynek mieszkalny.

 

Copyright © 2005 Ernest